Kaymakam Odabaş “Bu Projeni̇n Öğrenci̇leri̇mi̇z Üzeri̇ndeki̇ Müspet Tesi̇rleri̇ni̇ Hep Bi̇rli̇kte Görmekteyi̇z” - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Kaymakam Odabaş “Bu Projeni̇n Öğrenci̇leri̇mi̇z Üzeri̇ndeki̇ Müspet Tesi̇rleri̇ni̇ Hep Bi̇rli̇kte Görmekteyi̇z”

Bandırma Düğün Salonu

Kaymakam Odabaş “Bu Projeni̇n Öğrenci̇leri̇mi̇z Üzeri̇ndeki̇ Müspet Tesi̇rleri̇ni̇ Hep Bi̇rli̇kte Görmekteyi̇z”
Son Güncelleme :

21 Mayıs 2022 - 11:05

Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş’ın katılımıyla okul müdürleri toplantısı düzenlendi. Toplantının açılışında okul müdürlerine hitap eden Kaymakam Ahmet Odabaş “Balıkesir Valisi Sayın Hasan Şıldak’ın himayelerinde yürüttüğümüz BİGEP çalışmalarıyla eğitimdeki kalitemizi daha da yukarı çekmeyi hedeflemekteyiz. Haziran ayı ile birlikte öğrencilerimiz LGS ve YKS imtihanlarına katılacaklar. Sınavlar öncesinde öğrencilerimizin motivasyonlarını arttırmak adına gerekli çalışmaları düzenleyelim. Bu maksatla ben de 23 Mayıs’tan itibaren okullarımızı ziyaret edeceğim.

BİGEP çalışmaları önümüzdeki yıl da devam edecek. Bu projenin öğrencilerimiz üzerindeki müspet tesirlerini hep birlikte görmekteyiz. Sizlerden ricam BİGEP’i hep birlikte sahiplenelim, gerekli çalışmaları titizlikle yürütelim.

Önümüzdeki yıl için eğitim alanındaki en önemli hedeflerimizden birisi de okul öncesi eğitim çağındaki evlatlarımızın anasınıflarına katılımlarını sağlamaktır. Yaz döneminde bunun için gerekli çalışmaları hep beraber yapalım ve hedefimiz olan okullaşma oranını yakalayalım. Okul öncesi eğitimi alan çocuklarımızın ilkokul çağlarında anasınıflarına gitmeyen çocuklara kıyasla daha başarılı olduklarını görmekteyiz. Tüm evlatlarımızın bu eğitimden istifade etmelerini sağlamalıyız. Bunun için sizlerin canı gönülden çalışacağına inanıyorum.”

Kaymakam Ahmet Odabaş’ın ardından söz alan İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup Özbek, Edremit’te eğitim alanında gerçekleştirilen projeler ve sınava hazırlık çalışmaları hakkında istatistikî verileri aktardı.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.