Karesi̇ Halk Sağlığı Günleri̇ne Vatandaşların Yoğun İlgi̇ - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Karesi̇ Halk Sağlığı Günleri̇ne Vatandaşların Yoğun İlgi̇

Bandırma Düğün Salonu

Karesi̇ Halk Sağlığı Günleri̇ne Vatandaşların Yoğun İlgi̇
Son Güncelleme :

09 Eylül 2022 - 11:55

Halk Sağlığı Haftası nedeni ile Karesi Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay Derneği işbirliğinde Halk Sağlığı Günleri düzenlendi.

Karesi Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay Derneği işbirliğinde 8-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla Halk Sağlığı Günleri etkinliği düzenlendi. Toplu Taşıma Merkezi yanında düzenlenen etkinlikte kurulan stantlarda çeşitli sağlık taramaları ve farkındalık etkinlikleri yapıldı. Etkinliklerde stantları gezen vatandaşlara Yaşama Yol Ver, Umuda Kapı Açıyorum, kemik ölçümü, göz muayenesi, ağız ve diş sağlığı, tansiyon, sağlıklı beslenme ve obezite, anne ve çocuk sağlığı, sağlıklı hayat merkezi, organ bağışı ve Yeşilay Derneği stantlarında bilgiler verilecek, taramalar gerçekleştirildi. 2 gün süren etkinliklerde ücretsiz olarak verilecek olan hizmetlerde hem vatandaşlar bilgilendirilecek, hem de sağlık sorunları konusunda yönlendirmelerde bulunuldu.

Kaymakam Arslanbaş ve Başkan Orkan’da gezdi

Halk Sağlığı Haftası tarama ve bilgilendirme etkinliğine Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ve yönetimi kurulu üyeleri de gezdi. Kaymakam Arslanbaş, Başkan Orkan ve Başkan Hocaoğlu stanttaki uzman ve yetkililerden bilgi alırken, etkinliğe katılan vatandaşlarla sohbet ettiler.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.