KADIN-DER SİYAHA BÜRÜNDÜ - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

KADIN-DER SİYAHA BÜRÜNDÜ

Bandırma Düğün Salonu

KADIN-DER SİYAHA BÜRÜNDÜ
Son Güncelleme :

23 Eylül 2022 - 20:46

Geçtiğimiz günlerde başörtü takma kurallarına uymadığı gerekçesiyle İran ahlak polisleri tarafından gözaltına alınan Masha Amani, bu sırada fenalaştığı ileri sürülerek öldü. Fakat İran halkı bu ölümün arkasında polislerin olduğuna inanıyor. Bu sebeple İran protesto ve olaylarla son 4 gündür çalkalanıyor.
Masha Amani için dünyanın dört bir yanından destek protestoları devam ediyor. Kadınlar Derneği (KADIN-DER) kurucu başkanı Esen Ersoy dernek binasına bu sebeple siyah bayrak astı. Kadınların her geçen gün katledildiğini dile getiren başkan; “ Kadınları yok ediyorlar. Bu yok ediş yalnızca fiziksel bir yok ediş olmuyor. Kadınların fikirlerini, duygularını, neşelerini, umutlarını ve inançlarını yok ediyorlar. Bu yapılan şey canilikten, saçmalıktan başka bir şey değil. Kadınlardan korkuyorlar. Saçının görünmesi sizi böylesine korkuturken fikirlerine saygı duymanızı beklemiyoruz bile. Kadınlar bu baskılarla yılmaz daha da güçlenir bunu da unutmasınlar.” dedi.
Dünyanın neresinde olursa olsun bir kadına yapılan yanlışı hepsine yapılmış sayacağını dile getiren Esen Ersoy Masha Amani için KADIN-DER’in mor bayrağı yerine siyah yas bayrağı astı.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.