İkinci El Araç Piyasasında Satılan Aracın Yeri Doldurulamıyor - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

İkinci El Araç Piyasasında Satılan Aracın Yeri Doldurulamıyor

Bandırma Düğün Salonu

İkinci El Araç Piyasasında Satılan Aracın Yeri Doldurulamıyor
Son Güncelleme :

10 Aralık 2021 - 11:41

İkinci el otomobil piyasasının hareketlilik olduğunu söyleyen oto galericiler, fiyatların sabit kalmasının daha çok hareketlilik getireceğini düşünüyor. Araç fiyatlarının sürekli değişkenlik gösterdiğini belirten galericiler, sattıkları aracın yerine başka bir araç koyamadıklarını söylüyor.

Geçtiğimiz dönemlerde durgunluk yaşayan ikinci el otomobil piyasasında hareketlilik başladı. Piyasanın hareketli olduğunu söyleyen oto galericiler, fiyatların sabit kalması durumunda piyasanın daha çok hareketlilik kazanacağını düşünüyor. Araç fiyatlarının sürekli değişkenlik gösterdiğini belirten galericiler, sattıkları aracın yerine başka bir araç koyamadıklarını söylüyor. Galericiler, bu durumdan hem alıcının hem de satıcının huzursuz olduğunu söylüyor.

“İkinci el araç piyasasında bir hareketlilik var ancak alıcı da satıcı da huzursuz”

Galericiler, sattıkları herhangi bir aracın yerine diğer bir araç koyamadıklarını belirterek, “110 bin Liraya araba satıyoruz, üç gün sonra almak istediğimiz zaman 130 000 Liraya aynı aracı bulamıyoruz. İnsanlar 30 bin tl’ye aldığı araba 120-130 bin Lira oldu diye seviniyorlar ama 120 bin tl’ye kendi araçlarını satınca yerine yenisini alamıyorlar. İkinci el araç sektöründe bir hareketlilik var fakat alıcı da satıcı da huzursuz. Çünkü ikinci el araç fiyatları devamlı değişiyor” dedi.

Başka bir galerici de, ikinci el araç sektöründe hareketlilik olduğunu belirterek, “İnsanlar artık araçlara yatırım yapıyor. İnternet üzerinden ikinci el araç satışı daha çok yapılıyor. Araç fiyatlarının sabit kalması durumunda piyasanın daha da hareketleneceğini düşünüyorum. Pandemi dönemiyle beraber ikinci el araç sektöründeki hareketlilik durumu çok sık değişkenlik gösteriyor” diye konuştu.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.