Hamsi tezgahları şenlendirdi, fiyat 10 liraya kadar düştü! - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Hamsi tezgahları şenlendirdi, fiyat 10 liraya kadar düştü!

Bandırma Düğün Salonu

Hamsi tezgahları şenlendirdi, fiyat 10 liraya kadar düştü!
Son Güncelleme :

21 Ekim 2021 - 12:00

Havaların soğumasıyla beraber Karadeniz’de hamsi bereketi yaşanıyor. Yıllar sonra fiyatı 10 tl’ye kadar düşen hamsi, hem vatandaşların hem de balıkçıların yüzünü güldürdü.

Son dönemlerde havaların soğumasıyla beraber denizlerde balık bolluğu yaşanıyor. Başta hamsi olmak üzere pek çok balığın kilo fiyatı tezgahlarda uygun fiyattan satışa çıkıyor. Geçtiğimiz haftalarda tezgahlarda kilosu 30-40 lira arası satılan hamsi 10 tl’ye kadar düştü. İri ve yaklaşık 13 santimetreyi bulan hamsileri tezgahında 10 liradan satışa sunan Düzce’deki balıkçı Tuncay Kılıç, Karadeniz’de hamsi bolluğunun yaşandığına dikkat çekti. Herkesin hamsi tüketmesi için çeşitli kampanyalar düzenlediklerini kaydeden Kılıç, “Fiyatlarımızı düşürünce 2 gündür yoğun bir talep var. Şu anda en ucuz balık hamsi olarak görülüyor. Bu bölgenin halkı da hamsiyi severek tüketiyor. Fiyatlar da düşük olunca tezgahlarda yoğunluk oluşuyor. Burada her kesime hamsi var” dedi.

50 ton hamsiyi yurttaşlara ulaştırmayı amaçladıklarını belirten Kılıç, “Kampanyamızın yarın üçüncü günü olacak. Hedefimiz 50 ton hamsiyi yurttaşlara ulaştırmak. Burada ticari bir hedefimiz yok. İnsanlar hamsinin lezzeti ile buluşsun istiyoruz. İnşallah yarın da 50 ton hamsi amacımıza ulaşacağız. Şu anda 30 tonun üstünde hamsi satışı yaptık. Yarın 50 ton hamsiye ulaşacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.