Gönen Kitap Günlerinin açılışı yapıldı - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Gönen Kitap Günlerinin açılışı yapıldı

Bandırma Düğün Salonu

Gönen Kitap Günlerinin açılışı yapıldı
Son Güncelleme :

25 Kasım 2022 - 10:05

Balıkesir’in Gönen ilçesinde Gönen Belediyesinin öncülüğünde yerel şair, yazar ve yayınevlerinin desteklenmesi için organize edilen Gönen Kitap Günleri’nin açılışı gerçekleşti.

Üç gün boyunca devam edecek olan Gönen Kitap Günleri daha çok okuyan, araştıran ve daha bilinçli bireyler yetişmesine katkı sağlamak amacıyla yerel şair ve yazarları vatandaşlarla buluşturacak.
Ömer Seyfettin Kültür Merkezi’nde yapılan açılış programına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Gönen İlçe Başkanı Ünsal Acar, Gönen Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılman, CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Özgür Dönmez, Gönen Belediye Meclis Üyesi ve Gönen Kent Konseyi Başkanı Doğan Ceylan, Gönen Belediye Meclis Üyesi Hayri Erkal, Gönen Belediye Meclis Üyesi Av.Ali İhsan Köstenoğlu, Gönen Belediye Meclis Üyesi Nesrin Osman, İYİ Parti Gönen İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Kocabozacı, Gönen Turizm Derneği Başkanı Tarihçi Yazar Samet Arıker, yazarlar, fotoğraf sanatçıları, ressamlar ve vatandaşlar katıldı.
Kitap günleri ile ilgili duygularını açıklayan Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, “Gönen Belediyesi olarak kültüre, sanata ve edebiyata önem verdiğimizi her defasında vurguluyoruz. Bu yönde çalışmalarımızı en kararlı şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Bu çalışmalar dayanışma ile çok daha kıymetli olur. Bu vesileyle bugün başlangıcını yaptığımız ve geleneksel hale getirmeyi çok arzu ettiğimiz Gönen Kitap Günleri’nde dayanışma gösteren değerli yayıncılarımıza, derneklerimize, katkı sunan bütün yazarlarımıza, şairlerimize gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.