GELECEK PARTİSİNDEN ADİN İŞÇİSİNE DESTEK - Bandirma.com | Bandırma Haber | Dağlı Medya Haber ve Ajans HizmetleriBandirma.com | Bandırma Haber | Dağlı Medya Haber ve Ajans Hizmetleri

11 Nisan 2021 - 03:33

GELECEK PARTİSİNDEN ADİN İŞÇİSİNE DESTEK

GELECEK PARTİSİNDEN ADİN İŞÇİSİNE DESTEK
Son Güncelleme :

29 Mart 2021 - 15:37

513 kez okundu

Sendikalı oldukları için ücretsiz ve süresiz olarak işten çıkarılan ADİN işçilerine Gelecek Partisi İlçe teşkilatından destek geldi. Gelecek Partisini ziyaret eden işten çıkarılan Adin işçilerini İlçe Başkanı Burhan Deniz ve Yönetim Kurulu üyeleri ağırladılar.

ANNE KADIN VE İNSAN OLDUĞUMUZU UNUTTUK

İşten çıkarılan işçiler kağıt üzerinde performans düşüklüğü sebep gösterilerek süresiz izne gönderilmelerinin gerçeği yansıtmadığı dile getirerek “Hepimiz biliyoruz ki bizler sadece sendikaya üye olduğumuz için işten çıkarıldık. Bize söylendiği gibi ise bizim performansımızı kimler ölçtü. Bize bu konuda asla bir belge ibraz etmiyorlar. Bizleri işten uzaklaştırarak içeride çalışan diğer işçilere gözdağı verilmek isteniyor.

Çalışma şartlarımız o kadar uzun ve zordu ki bizler anne olduğumuzu kadın olduğumuzu en önemlisi da insan olduğumuzu unuttuk. Biz çalıştığımızı batırmak için sendikaya üye olmadık. Sadece daha insanca bir çalışma ortamında çalışmak istiyoruz. Aynı firmanın diğer şehirlerindeki fabrikalarında çalışanlarına verilen sendikal haklar nedense bizlere çok görüldü. Haklarımızı yasal yollardan sonuna kadar arayacağız. “

DENİZ: SENDİKALI OLMAK ANAYASAL BİR HAKTIR

Adin çalışanlarını dinleyen Gelecek Partisi İlçe Başkanı Burhan Deniz “Sizler işveren tarafından mağdur edildiniz. İşten çıkarılmaların yasak olduğu bir ortamda aslında sendikalı olduğunuz için işten çıkarıldınız. Halbuki çalışanların sendikaya üye olmaları anayasal bir haktır. Maalesef bugün ülkede ki tüm sorun ve problemler yanlış yönetimden kaynaklanıyor. Konu ne olursa olsun çözüm etkili yönetim olmalıdır. Zira doğru yönetim liyakate bağlı hiyerarşi demektir. Bu da işinde başarılı kişilerin görev alması ve başarılı politikalar yürütmesi demektir.

Yalnızca Adin çalışanlarına değil bugün çoğu iş yeri benzer yaptırımlar uygulamakta, çalışanlarını eksik ücret, yetersiz koşul ve suskunlukla çalıştırmaktadır. Çünkü ülkedeki para akışı güvenli değil, güvende değildir. Hal böyle olunca işveren elinde mevcut bulunanı paylaşmak istemiyor çalışanda hakkının karşılığını layıkıyla alamıyor.

Peki, bu hususta biz ne yapacağız? Gelecek Partisi ne yapabilir? Süreci nasıl yönetmeliyiz? Hem işimizin hem işverenimizin nasıl yanında olabilir ve menfaatlerini nasıl koruyabiliriz? Bu sorunları elbette doğru yönetim, akılcı çözümler ve sağlıklı bir ekonomi ile aşabiliriz.” Dedi.


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.