Faturalardaki 150 kw kotası 210 kw'ya çıktı! - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Faturalardaki 150 kw kotası 210 kw’ya çıktı!

Bandırma Düğün Salonu

Faturalardaki 150 kw kotası 210 kw’ya çıktı!
Son Güncelleme :

01 Şubat 2022 - 12:56

Kabine Toplantısı’nın ardındannda açıklamalarda tespit edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, elektrik faturalarıyla alakalı müjde verdi. Aylık tüketim kotasını 150 kilowattan 210 kilowatt’a çıkaracaklarını bildiren Erdoğan, KOBİ’lere yönelik 3 yeni destek paketini de açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı ardından açıklamalarda bulundu.

Elektrik tarifelerinde planlama yapacaklarını aktaran Erdoğan, elektrik faturalarında en düşük tarifede günlük 5 kilowatt olarak hesaplanan elektrik tüketim tutarını 7 kilowatta bundan dolayı aylık tüketim kotasını 150 kilowattan 210 kilowata çıkaracaklarını söyledi. Erdoğan, Şubat ayında sarf edilecek faturası, yurttaşların lehine yapılacak yeni planlamaye ideal şekilde geleceğini kaydetti.

KREDİ GARANTİ FONU DESTEĞİYLE KOBİ’LERE DESTEK

KOBİ’lere 3 yeni destek paketini aktaran Erdoğan, 3 yeni paketle firmalara Kredi Garanti Fonu desteği sayesinde 60 milyar liralık kefalet limiti açtıklarını söyledi. Dezavantajlı ailelerin anaokuluna ve ana sınıfına devam eden çocuklarına yönelik senelik 500 milyon liralık yeni bir destek paketini yaşama geçiriyoruz.

KAMUYA 2 BİN 927 YENİ ENGELLİ MEMUR ATAMASI YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın söndürme uçaklarının miktarını da 20’ye çıkarttıklarını açıkladı. Erdoğan, kamuya 2 bin 927 yeni engelli memur atamasının 8 Şubat’ta yapılacağını da duyurdu.

Öte yandan değişen şartlara ve gereksinimlere göre Kabine’de revizyona gidilmesini de hatırlatan Erdoğan, “Kabinede vazife değişimi de bir bayrak yarışıdır. Bundan sonra da gerektiğinde değişimler yapabiliriz” mesajı verdi.

“Son 3 senede ekonomik dalgalanmalarla Türkiye gemisini sarstılar ama amaçlarına ulaşamadılar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her yeni ayın bir öncekinden daha iyi olacağı bir sürece girdik. Enflasyonu indirme, yaşam pahalılığını yenme vaadimizi yerine getireceğiz. Birliği, beraberliği, kardeşliğimizi sıkı tuttuğumuzda kimse bu millete zarar veremez” diye konuştu.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.