Etkili Dolunay Sözleri - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Etkili Dolunay Sözleri

Bandırma Düğün Salonu

Etkili Dolunay Sözleri
Son Güncelleme :

10 Kasım 2022 - 10:06

Ay, Dünya’nın etrafında gerçekleştirdiği hareketlerin yarısını tamamladığı vakit Güneş ve Dünya‘nın bulunduğu hizaya ulaşmış olur. Bu önemli hizalanmanın ve buluşmanın önemini yansıtan cümleler etkili ve kişilerde ayrı bir heyecan oluşturuyor. Dolunay sözleri etkili olacak şekilde hazırlanır ve kişilerin bu güzel günde yaşadığı hisler de birbirini tamamlar. Dolunay sözleri ve içeriğine ulaşmak ve anlamlı olan bugünde Ay’ın parlaklığı ile oluşan atmosferden sizler de faydalanabilirsiniz.

Ay’ın tam yarım şeklinde değil de tam bir daire şeklinde olduğu ve özellikle parlaklığının arttığı bugünler için dolunay şarkısı da yazılmıştır. Ay’ın parlak olduğu bu günler için özellikle şarkılar, sözler, şiirler ve özlü söz içerikleri de eklenmiştir. Dolunay özel bir zaman olduğu için kişilerin birbirlerini bu özel zamanda söylediği sözlerin içeriği de Ay’ın konumlanmasına göre de değişiyor.

Dolunay Sözleri Nasıl Olmalıdır

Dolunay sözleri de bu özel günün içeriğine ruhuna yakın olarak oluşturulur ve kişilerin dünyasına hitap eder. Dolunay özel bir zaman olduğu için bu gün içinde özellikle ritüellerin yapıldığı ve özel olarak görülmesi gereken bir yer olarak görülür. Yeni ay denilen olaydan tam 14 gün sonrasında meydana gelen bir durum olduğu görülür. A, özellikle Dünya’nın etrafında yaptığı hareketlerin de yarısını tamamladığında Dünya ve Güneş’in bulunduğu konuma ve hizaya ulaşmış oluyor. Bu özel ve önemli zaman dilimi şarkısı sözleri ve bu güne adanmış sözlerle taçlandırıldığı görülüyor.

En Güzel Dolunay Sözleri

Dolunay sözlerinden birkaç tane örnek vermek gerekirse:

Hilal dönemini aşmış ama dolunay olmamış. Bir ay mutlaka bütünlenmek ister.

Dolunayın ışığı vurmuş yüzüne hüzünlü ve bir o kadar göz alıcı…

Mutluluğumuza dolunay da şahit olsun, geleceğimiz onun kadar büyük ve parlak olsun.

Karalara bürünmüş saçlarında dolunay, ben bu kadar acıya  layık mıyım? gibi sözlerle Ay ve dolunayın etkisi birçok kişiyi duygulandırmış ve özellikle duygusal sözler yazılmasına da vesile olmuştur.

Dolunay etkisiyle yazılan şarkılar ve sözler de günlük hayatta karşınıza çıkan şiirler içerisinde fazlaca yer alabiliyor. Önemli bir olay olan dolunay esnasında dualar edilir, şiirler okunur ve anlamlı sözler söylenir. Bu konuda detaylı söz ve cümlelere ulaşabilmek için igrus sitesi sizlere destek sunacaktır. Siteyi incelemeniz sonrasında dolunay sözlerine detaylı bir biçimde ulaşmış olacaksınız.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.