Devlet Denetleme Kurumu Başkanı: Müfettişler bugün ÖSYM'ye gidecek - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Devlet Denetleme Kurumu Başkanı: Müfettişler bugün ÖSYM’ye gidecek

Bandırma Düğün Salonu

Devlet Denetleme Kurumu Başkanı: Müfettişler bugün ÖSYM’ye gidecek
Son Güncelleme :

04 Ağustos 2022 - 10:17

Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Arıncı, müfettişlerin bugün ÖSYM’ye gideceğini açıkladı. KPSS’de sorularının sızdırıldığı iddiası üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu iddiaların araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu’nu görevlendirmişti.
31 Temmuz’da yapılan KPSS’de çıkan soruların, sınavdan önce bir yayınevinin deneme kitaplarında yayımlandığı öne sürüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise olayın araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu‘na talimat verdi.
Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Arıncı, NTV’ye konuştu ve müfettişlerin bugün ÖSYM’ye gideceğini açıkladı. Arıncı, ”Rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan’a arz edilecek. Problemli bir durum var gözüküyor” dedi.
KPSS’de sorularının sızdırıldığı iddiası üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu iddiaların araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu’nu görevlendirmişti.
Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.