Çifte varyant Delmicron ABD ve Avrupa'yı sardı! - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Çifte varyant Delmicron ABD ve Avrupa’yı sardı!

Bandırma Düğün Salonu

Çifte varyant Delmicron ABD ve Avrupa’yı sardı!
Son Güncelleme :

27 Aralık 2021 - 15:31

Koronavirüsün son varyantları Delta ve Omicron’un ardından çifte varyant Delmicron baş gösterdi. Delta ve Omicron’un birleşimi olan Delmicron ABD ve Avrupa’yı etkisi altına aldı.

Çin’in Wuhan kentinden yayıldığı düşünülen Covid-19 zamanla pek çok kez mutasyona uğradı. Bu mutasyonlardan en etkilileri ise son mutasyonlar Delta ve Omicron oldu. Hindistan’da ortaya çıkan Delta’nın ardından Güney Afrika’da ortaya çıkan Omicron varyantı son dönemde pek çok ülkede vakaların artmasına neden oldu. Uzmanlar, Omicron varyantının Delta’nın yerini alacağını düşünürken Delmicron ortaya çıktı. Bilim insanları, mevcut varyantlar Delta ve Omicron’un birleşimiyle ortaya çıkan Delmicron’un Amerika ve Avrupa’daki vakalardan kaynaklandığını açıkladı. Delmicron, özellikle batıda hızla yayılıyor.

OMICRON’DA DELTA KADAR SIK TAT VE KOKU KAYBI YOK

Delta varyantı, nisan ortasından Haziran ortasına kadar dünyayı etkisi altına aldı ve milyonlarca kişinin ikinci kez Covid-19’a yakalanmasına neden oldu. Delta varyantı, ciddi düzeyde vaka artışına olmasının beraberinde hastaneye yatış riskini de artırdı. Delta’nın ardından beyin sisi, kas ağrıları ve saç dökülmeleri gibi uzun vadeli semptomlar görülmeye başladı.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.