CHP’Lİ KADINLARDAN 25 KASIM AÇIKLAMASI - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

CHP’Lİ KADINLARDAN 25 KASIM AÇIKLAMASI

Bandırma Düğün Salonu

CHP’Lİ KADINLARDAN 25 KASIM AÇIKLAMASI
Son Güncelleme :

26 Kasım 2022 - 6:25

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Kadın Kolları Başkanı Simge Gürkan Çavuşoğlu, 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla ilçe örgütünde basın açıklaması yaptı.

Çavuşoğlu açıklamasında, 23 yıl önce Birleşmiş Milletlerin 25 kasımı Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ilan ettiğini anımsattı. Kadınların dünyada ve Türkiye’de şiddet sarmalına karşı sesini yükselttiğini belirten Çavuşoğlu, “Kelebekler”in onurlu direnişine sahip çıkmaya ve mücadeleyi büyütmeye devam ettiklerini dile getirdi. İktidarın kadın politikalarını eleştiren Çavuşoğlu “AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana kadın cinayetleri sistematik olarak arttı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, 2002 yılında 66 kadın cinayeti işlenmişken, 2021 yılında 217’si şüpheli olmak üzere 497 kadın hayattan koparıldı. 1 Ocak 2022 ile 1 Kasım 2022 arasında ise 202’si şüpheli olmak üzere en az 482 kadın öldürüldü. Şüpheli kadın ölümü yoktur, etkin yürütülmeyen soruşturmalar vardır!” dedi. Çavuşoğlu, son dönemlerde öldürülen kadınları anımsattı ve kadın cinayetlerinin durdurulması çağrısı yaptı.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.