CHP Genel merkezden; aday olacakların istifası istendi - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

CHP Genel merkezden; aday olacakların istifası istendi

Bandırma Düğün Salonu

CHP Genel merkezden; aday olacakların istifası istendi
Son Güncelleme :

22 Kasım 2022 - 13:51

Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun süredir merakla beklenen istifa genelgesinin tarihi belli oldu. Milletvekili olmak isteyen parti başkanları, ilçe yönetiminin ve il başkanlarının 5-26 Aralık tarihine kadar görevinden istifa etmesi talimatı gönderildi. Milletvekilliği hayali kuran CHP Bandırma İlçe Başkanı Selim Panç, aday adaylığı için istifa etmesi beklenen isimler arasında gösteriliyor. 

CHP’de gelecek yıl haziran ayında yapılması planlanan Milletvekili Genel Seçimlerinde aday adayı olmayı düşünen il ve ilçe başkanlarıyla yönetim kurulu üyelerinin, görevlerinden istifa etmesi istendi.

Milletvekili Genel Seçimleri için hazırlıklarını sürdüren CHP’de, aday adayı olacak il ve ilçe başkanları için önemli bir karar alındı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan Merkez Yönetim Kurulunda (MYK) 2023 yılı içerisinde yapılacak seçimlerde aday adayı olmayı düşünen il ve ilçe başkanlarıyla yönetim kurulu üyeleri için alınan karara ilişkin yazı tüm parti teşkilatlarına gönderildi.

Yazıda milletvekili aday adayı olmak isteyen il başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belde başkanları ve belde yönetim kurulu üyelerinin 5 Aralık-26 Aralık tarihleri arasında görevlerinden istifa etmeleri gerektiği bildirildi. Söz konusu yazıda, istifa dilekçelerinin bekletilmeksizin Genel Sekreterliğe gönderilmesi, istifa edenlerin yerine parti yönetiminin bilgisi olmadan herhangi bir seçim ya da atama yapılmaması da istendi.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.