Büyükşehi̇ri̇n Açık Veri̇ Portalını 1 Mi̇lyon 700 Bi̇n Ki̇şi̇ Zi̇yaret Etti̇ - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Büyükşehi̇ri̇n Açık Veri̇ Portalını 1 Mi̇lyon 700 Bi̇n Ki̇şi̇ Zi̇yaret Etti̇

Bandırma Düğün Salonu

Büyükşehi̇ri̇n Açık Veri̇ Portalını 1 Mi̇lyon 700 Bi̇n Ki̇şi̇ Zi̇yaret Etti̇
Son Güncelleme :

23 Nisan 2022 - 12:30

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin “Akıllı Kent” vizyonu doğrultusunda, şehirle ilgili verilerin ücretsiz erişime açıldığı ‘Açık Veri Portalı’nda vatandaşlar; çevre, ulaşım, yaşam, demografik yapı, kırsal ve belediyecilik hakkında birçok veriye 308 binden fazla erişim sağlanırken toplam 1.7 milyon kişi de siteyi ziyarette bulundu.

62 veri setinin yayına açıldığı portal, vatandaş katılımcılığının artmasına imkan sunuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın benimsemiş olduğu; şeffaflık, açıklık, hesap verilebilirlik ve güvenilirlik ilkeleri doğrultusunda hayata geçirilen Açık Veri Portalı; Haziran 2020’den bu yana 308 bin kez görüntülendi. Belediye ve iştirakleri tarafından üretilen verilerin vatandaşların kullanımına açıldığı, https://acikveri.balikesir.bel.tr internet adresinden ulaşılabilen Açık Veri Portalı’nda; çevre, ulaşım, yaşam, demografik yapı, kırsal ve belediyecilik olmak üzere toplam 6 kategoride şehre dair veriler bulunuyor.

62 veri seti yayında

62 veri setinin yayında olduğu portal 1.7 milyon ziyaretçiyi ağırlarken en çok incelenen başlıklardan bazılarıysa “BTT – Günlük Taşınan Yolcu Sayıları”, “Ücretsiz Wİ-Fİ noktaları”, “Hal Fiyatları” oldu. Portalın Büyükşehir Belediyesi’nin katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışı doğrultusunda sürekli güncellenerek zenginleştirilmesi hedefleniyor.

Bilgiye kolay erişim

Balıkesirlilerin kentle ilgili tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabildiği ve verilerin sürekli güncellediği portal ile Büyükşehir Belediyesi; yaşam kalitesi yüksek bir şehir, oluşturulacak veri havuzuyla da üretkenliği artırmayı hedefliyor. Belediye ve vatandaşlar arasındaki iletişimin güçlendirilmesine, hizmetlerin kalitesinin ve performansının artırılmasına katkı sağlayan portal ayrıca vatandaşların ve akademisyenlerin, şehir yönetiminde belediye ile birlikte çalışmasına ve işbirliği yapmasına da imkân sağlıyor.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.