Burhani̇ye De Si̇nek Mücadelesi̇ - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Burhani̇ye De Si̇nek Mücadelesi̇

Bandırma Düğün Salonu

Burhani̇ye De Si̇nek Mücadelesi̇
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2022 - 22:15

Burhaniye Belediyesi karasinek ve sivrisinek için ilaçlama çalışmalarına başladı. Kış dönemi ilaçlama faaliyetlerini tamamlayan Burhaniye Belediyesi, havaların ısınması ve rüzgarların kesilmesiyle birlikte sivrisinek ve karasinek ilaçlamalarına başladı.

Çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen Sağlık Bakanlığı onaylı biyosidal ürünler ile ilaçlama hizmeti yapılan ilçe genelinde gündüz kara sinekle mücadele ederken geceleri ise sivrisinek ilaçlamaları yapılıyor. Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ilaçlama ekipleri uçkunlara karşı yapılan mücadelelerin yanı sıra uçkunların üreyerek larva oluşturacakları sulak alanlar, çöp konteynerleri, kanalizasyonlar gibi alanlarda da Larvasit uygulamalarını sürdürüyor. Merkez ve kırsal mahallelerde düzenli olarak yapılacak çalışmalar günlük olarak Belediyenin sosyal medya hesaplarından yayınlanıyor.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.