“Ben Doktorlara Olan Borcumu Ödüyorum” - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

“Ben Doktorlara Olan Borcumu Ödüyorum”

Bandırma Düğün Salonu

“Ben Doktorlara Olan Borcumu Ödüyorum”
Son Güncelleme :

21 Eylül 2022 - 17:24

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesine Kadavra Bağışında bulunan Fehmi Demirhan, “Ben Doktoralara Olan Borcumu Bedenimi Bağışlayarak Ödüyorum”. dedi.

Daha önce iki kez iş kazası geçirdiğini ve ölümden döndüğünü söyleyen 69 yaşındaki Fehmi Demirhan; bugün Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde gerçekleştirilen basın açıklamasında doktorların her iki seferde de hayatını kurtardıklarını ve onlara karşı minnet borcu duyduğunu dile getirdi. “Ben onlara borcumu parayla ödeyemem. Bedenim toprak altında çürüyeceğine toprak üstünde bilime fayda sağlasın.” dedi.
Ülkemizde kan ve organ bağışı hususunda dahi büyük zorluklar yaşanırken Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ikinci kadavra bağışını aldı. Fehmi Demirhan’ın ilk bağışçı oldum diye kendilerine sevinerek geldiğini dile getiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nureddin Cengiz; “Fakültemiz bir buçuk yıldır var olsa da şu an için öğrencilerimiz İstanbul Üniversitesinde eğitim sürdürmekte. Bina çalışmamız tamamlanmak üzere. Bandırma da Tıp Fakültesi olması sağlık alanında alınacak hizmetleri en üst seviyeye taşıyacaktır. İlk kadavra bağışını aldığımızdan bu yana başvuru ve bilgi alma noktasında yoğun bir talep alıyoruz. Fehmi Bey ilk bağışçı olduğunu düşünüp çok sevinmişti ancak kendisinden önce bu yıl içerisinde bir bağış almıştık. Ben burada Ahmet Yurtkök ve Fehmi Demirhan’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Teşekkür töreni Prof. Dr. Nureddin Cengiz’in bağışçılara sertifika vermesi ile son buldu.

WhatsApp Image 2022 09 21 at 17.06.57

youtube video

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.