Başkan Ergi̇n: “Ayvalık Beledi̇yesi̇ Güveni̇li̇r Kurum” - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Başkan Ergi̇n: “Ayvalık Beledi̇yesi̇ Güveni̇li̇r Kurum”

BALIKESİR’İN AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI MESUT ERGİN, BELEDİYEYİ ÇALIŞANLARINA DÜZENLİ MAAŞ ÖDEYEN, BİR PLAN DAHİLİNDE BORÇLARINI KAPATAN, GÜVENİLİR BİR KURUM HALİNE GETİRDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Bandırma Düğün Salonu

Başkan Ergi̇n: “Ayvalık Beledi̇yesi̇ Güveni̇li̇r Kurum”
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 14:20

Balıkesir’in Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, belediyeyi çalışanlarına düzenli maaş ödeyen, bir plan dahilinde borcunu kapatan, güven duyulan bir kurum haline getirdiklerini söyledi. Aralarında senelerdir bekleyen emeklilerin kıdem tazminatlarının hesaplarına yatırıldığını hatırlatan Başkan Ergin, “Gelirlerimizi artırdık ama esas önemli olan giderlerimizi azalttık. Düzenlediğimiz ödeme planları ve gelir gider dengesindeki iyileştirmelerle artık daha huzurlu bir biçimde önümüzü görüyoruz. Belediyede en düşük işçi maaşını 3 000 250 tl’ye çıkardık, maaş kaygısı yaşamayan çalışanlarımızda gözle görülür şekilde verim artışı sağlandı” dedi.

Seçim öncesi ve sonrasında çözülmesi gerekli olan en büyük sorunun mali disiplin olduğunu söyleyen Başkan Ergin vermiş olduğu her sözünün arkasında durduğunu söyledi. Belediyede iki yıl içerisinde çalışanların maaşlarını bir gün dahi aksatmadan ödediklerini, eski maaş borçlarından kalan çok az miktarın ise yakın zamanda ödenmek üzere planlandığını hatırlatan Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Yaşlı bakımevini gerçekleştirmek üzere projelendirdik, temel atma aşamasına gelindi. Tarihi binada yer alan eski vergi dairesi binasının restorasyon çalışmaları yıl sonunda tamamlanacak. Belediyemizin Ayvalık’a yakışır yaşanmışlığı olan bir binaya taşınacak olması bizim yine özel bir projemizdi. Ayvalık’ta yaşamakta olan çok sayıda yurtdaşın anılarının bulunduğu Vural Sineması’nı tekrar kent belleğine sahne sanatları gösterimi yapılacak bir yer olarak kazandırdık. Çok yakında Cennet Tepesi’nde kafeteryanın temelini atacağız. Amfi tiyatro ve parkın iyileştirilmesi çalışmalarını tamamladık, pandemisiz günlerde çeşitli etkinlikler düzenledik” biçiminde konuştu.

Ayvalık ilçesinin coğrafyası sebebiyle dağınık, etnik kökenleri ve farklı yerleşkesi bulunması sebebiyle geniş bir alana yayıldığını vurgulayan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Her bölge ve mahalledeki halkla temas kurabilmek, problemleri, sıkıntıları daha yerinde algılamak ve hep birlikte projeler üretmek üzere hedeflediğimiz yedi mahalle evinin üçünü yaşama geçirdik. Dördüncüsü olan Hamdibey Mahalle evinin Açılışını ise pandemi şartlarının yaşanmadığı bir dönemde gerçekleştireceğiz. ’Kapınızdayız Yanınızdayız’ projesi ile 2 000 300 haneye ulaşmış bulunmaktayız. Belediye olarak Ayvalıklı üreticileri bir araya getirmek için üretici kooperatifinin kuruluş çalışmalarını tamamlayıp satış mağazasını hizmete açtık. Çiftçinin alın terini tarlada bırakmadık” dedi.

Çevreci Belediye sözünden taviz vermediklerine değinen Başkan Ergin şöyle devam etti: “Bir madencilik işletmesinin alanını genişletmesini önlemek için tüm sivil toplum örgütleriyle sahadaydık. Yine baraj yapımının ekosistemi etkileyecek olması, pek çok zeytin ağacının kesilecek olması dolayısı ile tüm sivil toplum örgütleriyle milletvekillerimizle ’Hayır!’ demek için baraj alanındaydık. Tabiat Parkı’nın günlük işletmelere kiralanacak olmasına karşı çıkmak için tüm halkımızla ve sivil toplum örgütleriyle birliktedik, sesimizi böyle duyurduk. İhaleyi önce ertelettik, sonra iptal ettirdik. Kentte çevre kirliliği oluşturan pirina fabrikasını mahkemeye verdik. Bu alanlarda vatandaşlarımızın sağduyusuna güvenerek, onlarla beraber hareket etmeye, çevreyi, doğayı muhafaza etmeye devam edeceğiz.”

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.