Bandırmalı Kadın Girişimci Optisyen Ayşegül Serdar - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Bandırmalı Kadın Girişimci Optisyen Ayşegül Serdar

Bandırma Düğün Salonu

Bandırmalı Kadın Girişimci Optisyen Ayşegül Serdar
Son Güncelleme :

10 Ağustos 2022 - 12:44

Dünya Sağlık Örgütünün görme ile ilgili verilerine göre 2010 yılında yaklaşık 1.8 Milyar insanın Miyop olduğunu belirtilirken, bu oranın 2020 yılında 2 milyarın üzerine çıktığını görüyoruz.  Şu anki veriler ışığında Dünya nüfusunun yaklaşık %40’ında düzeltilmemiş refraksiyon kusuru olduğunu söyleyebiliriz.

Bandırma’da yeni açılmış olan Nukas Optik sahibi Optisyen Ayşegül Serdar konu ile alakalı geçmiş eğitim hayatında almış olduğu lisans eğitimleri bilgisi doğrultusunda Dünya Sağlık Örgütü istatistiklerini yorumladı.

Eğitim hayatına sosyal hizmetler ve uluslararası ilişkiler okuyarak başlayan Serdar, göz sağlığına dayalı eğitim hayatına Üsküdar Ünv. Optisyenlik bölümünde başlayıp bu alanda satış-pazarlama, atölye ve muhasebe bölümünde kendini geliştirdi.

Sonrasında Üsküdar Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünde Yüksek Lisansını yaparak lisans tezini Göz İçi Lens Ameliyatları üzerine yaptıktan sonra Optisyenlik programında öğretim görevlisi olarak görev aldı.

Serdar ‘Her reçetenin aslında ayrı bir hikayesi vardır.  Biz optisyenlerin en önemli görevi göz hekiminin yazmış olduğu reçeteyi iyi analiz ederek kişinin yaşı, sosyal ve ekonomik hayatı, varsa geçmişte kullanmış olduğu gözlük numaralarını da analiz ederek doğru cam ve çerçeveyi tavsiye etmeliyiz.’

‘ Bu noktada vatandaşlarımıza düşen ise göz sağlığı kontrollerini düzenli yaparak gözlük kullanımından çekinmemeli, göz sağlığının yaşam kalitesini etkileyen en önemli faktörlerden biri olduğunu unutmamalıdırlar. Öte yandan halkımız gözlükte moda ve günceli takip etmeyi seviyor. Optisyen doğru cam ve çerçevenin önemini anlattığında yönlendirilmekten mutlu oluyorlar.’

‘Biz de Nukas Optik olarak mağazamızda her türlü optik cam ve çerçeve, güneş gözlüğü ve numaralı güneş camı ile kontak lens hizmetini halkımıza sunuyoruz.’

‘Nukas Optik olarak Ordu Caddesi Dere Mah Köşem Apt. No 53/A adresinde Bandırma halkına hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. ‘dedi.

İletişim; 0 533 581 86 99   veya https://instagram.com/nukasoptik?igshid=YmMyMTA2M2Y=  Instagram adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

IMG 9394

IMG 9396

IMG 9398

IMG 9399

IMG 9408

 

IMG 9406

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.