Bandırma'da üniversite öğretim üyeleri, ceza evinde eğitim faaliyetleri gerçekleştirecek - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Bandırma’da üniversite öğretim üyeleri, ceza evinde eğitim faaliyetleri gerçekleştirecek

Bandırma Düğün Salonu

Bandırma’da üniversite öğretim üyeleri, ceza evinde eğitim faaliyetleri gerçekleştirecek
Son Güncelleme :

23 Kasım 2022 - 10:30

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasından eğitim alanında faaliyetler için protokol imzalandı.

Pilot olarak Bandırma 2 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklara yönelik Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından konferans, seminer ve atölye çalışmaları düzenlenecek.

Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, “İmzalayacağımız protokolle tutuklu ve hükümlülere, akademisyenlerimiz tarafından çeşitli hizmetler sunulacaktır; ağırlıklı olarak eğitim hizmeti. Bu kapsamda uygulama Bandırma 2 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda yapılacak. Önümüzdeki süreçte kampüsümüzde bulunan diğer ceza infaz kurumlarında bu eğitim ve iyileştirme faaliyetlerini yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Bu noktada emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Özdemir, “Eğitim öncelikli olmakla birlikte kültürel ve sportif alanlarda da birtakım etkinlikleri birlikte gerçekleştireceğiz.” dedi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Yeni Senato Salonu’nda düzenlenen protokol törenine Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Ceza İnfaz Kurumundan Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Baray Tütüncü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alparslan Serel, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İlhan Uğurlu katıldı.

IMG 2827

youtube video

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.