Bandırma'da balık fiyatlarını lodos vurdu - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Bandırma’da balık fiyatlarını lodos vurdu

Bandırma Düğün Salonu

Bandırma’da balık fiyatlarını lodos vurdu
Son Güncelleme :

23 Kasım 2022 - 15:23

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde balık halindeki balık fiyatlarında havaların kötü gidişatından ve lodos’un etkili olmasından dolayı fiyatlar yükselişte.

Balıkesir Büyükşehir Bandırma Balık Halinde balık fiyatlarında lodos’un etkili olduğu günlerde balıkçılar denize açılamayarak balığın balık haline az gelmesi sebebiyle balık fiyatlarında yükselme mevcut. Balıkçı Barış Yıldız, “Fiyatlardan şuanda Karadeniz’den hamsi balığı gelmeye başladı kilosu 35 lira, şuanda bolluk hamsiden yana. Marmara denizinden çinekop balığı çıkıyor kilosu da 80 lira çinekop balığı da bol şuanda. Türkiye’nin her bir tarafına buradan balık gidiyor Ankara, Bursa ve İzmir Türkiye’nin her şehirine gidiyor. Palamut bu sene çok çıktı ama artık palamut balığına elveda diyoruz.” dedi. Balıkçı Cem Tecimen, “Şuanda balık fiyatları takriben bir haftadan beri biraz yükselmekte neden, havalardan dolayı çok büyük lodoslar başladı fırtınalar var ve kestane karası yeni bittiği için denizden az balık geliyor. Arz talep olduğu için çok geldiği zaman ucuz oluyor az geldiği zaman ise pahalı oluyor dolayısı ile bugünlerde fiyatlarımız biraz yükseldi.” dedi. Bandırma balık halinde balık fiyatları ise hamsi 35 lira, çinekop 80 lira, uskumru 70 lira, Karadeniz çupra 50 lira, levrek 50 lira, istavrit 70 lira, sardalya 70 lira ve palamut balığı 70-100 lira arasında tezgahlarda yerini almış durumda.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.