Bandırma Kent Konseyinden Daskyleion Kazı Ekibine Ziyaret - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Bandırma Kent Konseyinden Daskyleion Kazı Ekibine Ziyaret

Bandırma Düğün Salonu

Bandırma Kent Konseyinden Daskyleion Kazı Ekibine Ziyaret
Son Güncelleme :

04 Ağustos 2022 - 10:58

Bandırma Ergili kırsal Mahallesinde kazı çalışmaları devam eden DASKYLEİON’a kapsamlı bir ziyaret gerçekleştiren Kent Konseyi, kazı ekibinin ihtiyacı olan beklentilerine çözüm arıyor.

Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat: Bandırma Kent Konseyi olarak Yürütme Kurulu Üyelerimiz ve Tarih Çalışma Grubumuz ile Bandırma sınırları içerisinde devam eden tek kazı alanı Daskyleion Antik Kenti kazı alanını ziyaret ettik.

Kazı Başkanımız Prof. Dr. Kaan İREN hocamız rehberliği ile kazı evi ve kazı alanını gezdik. Perslere ve sonrasında Büyük İskender’in egemenliğini yaşayan Antik kentte çalışmalar devam ediyor. Bandırma Belediyemizin de bu yıl ciddi maddi sunduğu kazılar devam ediyor.

Kaan İREN hocamızın rehberliği bizleri tarihte bir yolcuğuna çıkardı. Hocamızla bölgemiz turizmine sunacağı katkı ortada. Kaan İren hocamızla güzel bir fikir alışverişinde bulunduk. Karşılıklı olarak işbirliği içinde olma kararı aldık. Şu anda kazı ekibinin geçici işçi ihtiyacı bulunmakta. Kazının hızlandırılması için bu konunun önemli olduğunu dile getirdi. Bu gün harika bir gezi gerçekleştirdik.

Kazı başkanımız Prof. Dr. Kaan İREN hocamıza ve ekibine misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyoruz. Tüm dostlarımızın bu alanı görmesini tavsiye ediyoruz. Gezi boyunca bize eşlik eden ve ekiple ilişkimizi kuran Bandırma Müzesi Müdür Vekili Tülin TAN’a teşekkür ederiz.” dedi.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.