BANDIRMA GİRİŞİ KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI BİTTİ, DERDİ BİTMEDİ! - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

BANDIRMA GİRİŞİ KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI BİTTİ, DERDİ BİTMEDİ!

Bandırma Düğün Salonu

BANDIRMA GİRİŞİ KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI BİTTİ, DERDİ BİTMEDİ!
Son Güncelleme :

24 Ocak 2023 - 10:16

Bandırma girişinde Karayolları tarafından yaptırılan çevre yolu bağlantısı tamamlanan kavşakla ilgili sorunlar devam ediyor.

Yapımı uzun zaman süren köprülü kavşağın inşaatı süresince vatandaşlara yaşattığı çile, şimdi başka şekillerde sürüyor. Kavşağın tamamlanmasının ardından Bandırma şehir içi ve çevre yolunu birbirine bağlayan kısımda yapılan çalışmalardaki sıkıntılar ortaya çıktı.

Trafik akışını rahatlatmak için yeni düzenlemelerin yapılması gündemde

Yapılan çalışma ile Atatürk Caddesinden kavşağa dönüş iki şerit olacak ve dönüş açısı düzenlenmesi bekleniyor. Hal çıkışı ve akaryakıt istasyonu alanına geçişler ile Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın giriş çıkışı ile ilgili çalışmalar yapılacak. Kavşakta yapılan düzenlemelerin trafikte yaşanan sorunları azaltması bekleniyor.

Bandırma Girişi Köprülü Kavşağı ve Bağlantı Yollarının yapımı tamamlanıp ve hizmete alınan kavşak bağlantı noktasında Atatürk Caddesi giriş ve çıkışlarıyla eleştiri konusu olurken, Bandırma Belediyesi MHP Belediye Meclis Üyesi ve Şehir ve Plancısı Harun Algül, konuyla ilgili çalışma yaptı ve yol planlarını çizdiğini ifade etti.

MHP Belediye Meclis Üyesi ve Şehir Plancısı Harun Algül, yolun palanında değişiklik yapılacağını ve nasıl bir değişiklik olacağı konusunda açıklamada bulundu; Köprülü kavşağın bağlantı yollarının ihalenin yüzde 95’inin tamamlandığı ihalesi devam edilen yapılacak değişikliklerin yapımı tamamlanması ardından yapılacak işin kesin kabulleri bittikten sonra Bandırma Belediyesi’ne devredilmesini bekliyoruz.  Devrin sağlanmasından sonra, Atatürk caddesi kavşak bağlantı noktası ve Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın giriş ve çıkışlarıyla ilgili çalışmanın yapılmasına başlanacağını belirtti.

Kavşak ile ilgili Bandırma Belediyesi ile görüşme yaptık

Algül “Birbirinden farklı çalışan kurum ve kuruluşlar var. Öncelikle Karayolları kavşakları yapımıyla alakalı Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü ilk olarak proje ihalesine çıkıyor. Proje yapılırken gözden kaçtığını düşündüğümüz bir dönüş yolları var. Yapım sürecinde fiilen bir eksiklik varsa bunları görmeye başlıyoruz. Bu kavşakta da aslında böyle oldu. Biliyorsunuz ki kavşak TCDD geçişiyle alakalı Bandırma Girişi Köprülü Kavşağı ve Bağlantı Yollarının ihalesi durdu. 2-3 yıl içerisinde yapılan kavşak bu halde karşımıza çıktı. Atatürk Caddesi’nin kavşak bağlantı noktasında bulunan ağaçları kesmemek adına bir kıvrılma söz konusu oldu. Bu keskin dönüş bizleri zorlamaktadır.  Bizim için ağaçlar önemli güvenli bir şekilde taşınabilir. Kavşak ile ilgili Bandırma Belediyesi ile görüşme yaptık. Şehir Plancısı CHP Meclis Üyesi Yalçın Cömert ile bir çizim gerçekleştirdik. Bu çizimi karayolları bölge müdürlüğüne giderek, bu sorunu dile getirdik. Bu sorun ile ilgili projemizi sunduk. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün söylediği “henüz ihalesi devam edilen işin yapımı tamamlandıktan sonra ve kesin kabulleri bittikten sonra işlem yapılabilecek” dendi. Çünkü kavşak, bizlere teslim edilmiş değil. Kesin kabulleri tamamlandıktan sonra köprü kısmı karayollarında kalmak suretiyle alttaki bağlantı yollarının ise Bandırma Belediyesine devri olacağı söylendi. Keskin dönüş olan kısımdaki ağaçları taşıyarak bir şerit açarak, Meyve ve Sebze Hali’nin giriş ve çıkışları da daha geniş dairesel dönüşlerle yol yapılacak. O yolu da daha da rahatlatmamız için projemiz var.

Algül “İhalenin yüzde 95’i bitmiş durumda”

Algül “Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın giriş ve çıkışıyla alakalı bir talep var.  Burada aktif bir yol vardı ancak şuan için kapandı. Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın arka kısmında tır şoförleri kullanıyordu. O alanda da bir düzenleme söz konusu. Buradaki alanla ilgili bir çalışma yapıyoruz.  Yakın zamanda Belediyeye sunacağız. Bandırmalı vatandaşlarımızın bu düzenlemeleri görebilmesi için karayollarının tüm ihale sürecini bitirip kesin devri yapıldıktan sonra ilgili belediyede devri söz konusudur. Karayollarının ellerindeki ihalenin de yüzde 95’i bitmiş durumda.  Sıkıntılı yerleri en uygun şekle getirmek için takipçisi olacağız” dedi.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.