SON DAKİKA
havaGoogle News

Bandırma Belediyesi hakkında suç duyurusu

Son Güncelleme :

09 Temmuz 2024 - 17:29

Bandırma Belediyesi hakkında suç duyurusu

Bandırma Hacıyusuf Mahallesi Livatya bölgesinde bulunan bir eğlence mekânının canlı müzik ruhsatının daha önceden iptal edilmesine rağmen geç saatlere kadar canlı müzik yayını yapması üzerine çevre sakinleri birçok kuruma şikâyette bulundu.

Son olarak mahalle sakinlerinden bir vatandaş canlı müzik ruhsatı bulunmayan işletmenin sabah saatlerine kadar canlı müzik yapmaya devam etmesi üzerine Bandırma Belediyesi’nin konuyla ilgili görevini yerine getirmediği gerekçesiyle Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığına giderek Bandırma Belediyesi çalışanlarından şikâyetçi oldu.

Şikâyette şu ifadeler yer aldı: “İşyerinin canlı müzik izin belgesi iptal edilmiş olmasına rağmen bu işyeri canlı müzik yapmaya devam etmektedir. Ben bu işyeriyle ilgili olarak daha önce Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ve Bandırma Belediyesine gerekli şikâyetlerimi de yaptım, ancak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğun Bandırma Belediyesi’nde olduğunu açıkladı. Bandırma Belediyesi sabah saatlerine kadar canlı müzik yapmaya devam eden bu işyerinin çalışmalarına göz yummaktadır. Bu işyerinin canlı müzik yapmasından dolayı uyumakta zorluk çekiyorum ve geceleri uyuyamadığımda köydeki evime gitmek zorunda kalıyorum, dolayısıyla huzurum bozulmuştur. Açıkladığım bu nedenlerle görevlerini yerine getirmeyen Bandırma Belediyesi çalışanlarından şikâyetçiyim.” şeklinde konuştu.

Bandırma Belediyesi’nin konuyla ilgili nasıl bir yol izleyeceği ve açıklama yapacağı ise merak konusu oldu.