BANDIRMA BELEDİYESİ BİR ENGELİ DAHA YIKTI: ENGELSİZ YAŞAM KAMPI - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

BANDIRMA BELEDİYESİ BİR ENGELİ DAHA YIKTI: ENGELSİZ YAŞAM KAMPI

Bandırma Düğün Salonu

BANDIRMA BELEDİYESİ BİR ENGELİ DAHA YIKTI: ENGELSİZ YAŞAM KAMPI
Son Güncelleme :

05 Ağustos 2022 - 16:46

Bandırma Belediyesine ait ve yıllarca âtıl duran, Erdek-Tatlısu’da deniz kenarındaki alan, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un seçim vaatlerinden biri olarak projelendirildi ve artık hayata geçirildi. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kapıdağ’da yapılaşmaya izin verilmeyen alanda, yeniden alınacak özel karar ile butik otel çalışması da yapılacak. Kampta şimdilik; 10 bungalov ve kullanım alanları, restoran ve kafe alanı, plaj ve sahil donatılarıyla misafirlerini ağırlamaya hazır.

Bandırma Belediyesi, ilk yılı olması nedeniyle bu yıl 203 engelli vatandaşımız ve 2’şer refakatçisini Engelsiz Yaşam Kampında tamamen ücretsiz ağırlayacak. Bugün Belediye Toplantı Salonunda yapılan kura çekilişinin ardından konuşan Başkan Av. Tolga Tosun: “Belediyemize ait Erdek-Tatlısu’da, deniz kenarındaki alanımızı projelendirerek yeni ve örnek alınacak bir tesis kazandırdık: Engelsiz Yaşam Kampı.

Bu kampta engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin rahatça tatil yapabilecekleri, yaz mevsiminin güzelliklerinden faydalanabilecekleri tüm imkanları düşündük. Yetkin personelimiz, restoran ve kafe alanlarımız, bungalov ve kullanım alanlarımız, plaj ve sahil donatılarımız ile misafirlerimizi ağırlamaya hazırız.

Engelsiz Yaşam Kampının ilk yılı olması nedeni ile ilçemizde bulunan: Engelli ve Engelli Aileleri Derneği, İşitme Engelliler Kültür Spor Kulübü Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği, Bedensel Engelliler Derneği, Özel Çocuklar Özel Bireyler Derneği, Engelime Renk Ver Derneği adına müracaatta bulunan 203 engelli vatandaşımız ve iki refakatçisini; 10 bungalovda, 8 Ağustos Pazartesi ile birlikte 3’er gün, 21 kamp döneminde, tüm masrafları Bandırma Belediyesi’ne ait olacak şekilde ağırlayacağız. Bunun için gerçekleştirdiğimiz kura çekiminde ilk talihliyi ben belirledim, adı Fırat Can Özer. Sevgili kardeşimi arayarak tebrik ettim.

Bandırma Belediyesi olarak çok heyecanlıyız. Engelli kardeşlerimizle tüm engelleri yıkmaya, engelsiz bir dünya kurmaya kararlıyız. Bandırma Belediyesi Engelsiz Yaşam Kampı talihlilerinin isimlerini ve ücretsiz kamp tarihlerini, ilçemizdeki engelli derneklerine bildirdik. Bandırma Belediyesi Erdek-Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampı hepimize hayırlı olsun” dedi.

 

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.