Balıkesi̇rde Pandemi̇ Tekne Satışlarını Artırdı - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Balıkesi̇rde Pandemi̇ Tekne Satışlarını Artırdı

ÖZCAN ACAR

Bandırma Düğün Salonu

Balıkesi̇rde Pandemi̇ Tekne Satışlarını Artırdı
Son Güncelleme :

24 Mart 2021 - 13:15

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde tekne imalatı yapan Özcan Acar, pandemi sürecinde tekne satışlarının arttığını söyledi. Son zamanlarda halk tipi fiber tekneler imal ettiklerini belirten Özcan, artan talebi karşılayabilmek için geceli gündüzlü çalıştıklarını bildirdi.

Burhaniye’de tekne imalatı yapan 64 yaşındaki Özcan Acar, deniz aşkı yüzünden tahsilini yarıda bırakırken, yaklaşık 47 senedir tekne imalatı yapıyor. Son zamanlarda kameralı fiber tekneler yapan Özcan, pandemi sürecinde teknelere olan rağbetin arttığını söyledi. Talebi karşılamakta zorlandıklarını anlatan Özcan, tekneleri büyüklüğüne göre 65-70 000 ile 350 bin lira arasında sattığını kaydetti. Tekneleri Avrupa’ya göre ucuza mal ettiklerini dile getiren Acar, “Pandemi başladıktan sonra insanlar denizde tatil yapmak ve stres atmak için teknelere merak sardı. İddialı bir biçimde bunları satın almaya başladılar. Bizde kendimizi yenileyerek tamamı polyesterden halk tipi tekneler yapmaya başladık. Bu işe bir hayli iddialı bir biçimde girdik. Son derece başarılı tekneler çıkarmaya başladık. Talep de çok fazla oldu. Geçtiğimiz dönemlerde senede 8-10 tekne siparişi olurken, pandemi döneminde bu rakam 30’u geçti Gece gündüz bunları yetiştirmeye çalışmaktayız. Ben eğitimimi bile bırakıp bu işe başladım. Son senelerde Avrupa’dan tekne getireceğimize kendimiz çok daha ucuza tekneler yapmayı başardık. Bunun için çok mutluyum. İnsanlarda çok mutlu. Biz burda 6-7 kişi istihdam ediyoruz. Ekibi daha da artırmak istiyoruz. Ancak eleman bulmakta sıkıntı çekiyoruz. Zamanla yarışarak bu tekneleri yapıyoruz. Teknelerimiz herkese hitap edebilsin diye 3-4 ayrı kategoride plânlıyoruz. 65-70 000 liradan 350 bin tl’ye kadar teknelerimiz mevcut. Deniz hayattır diyorum. Deniz, herkezin stresini alan ve hastalıkları gideren bir ilaçtır” dedi.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.