Balıkesi̇rde Orman Zararlılarıyla Mücadeleye Devam - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Balıkesi̇rde Orman Zararlılarıyla Mücadeleye Devam

Bandırma Düğün Salonu

Balıkesi̇rde Orman Zararlılarıyla Mücadeleye Devam
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2022 - 18:30

İvrindi Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı İşletme Şefliklerinde orman zararlılarıyla mücadeleye hız verildi. Zarlılara karşı biyolojik kapanlar konuldu.

İşletme Müdürlüğü hudutlarında en çok görülen zararlılardan olan Çam Kese Böceği, On İki Dişli Çam Kabuk Böceği ve Akdeniz çam kabuk böceği ile mücadeleye devam ediliyor.

Biyolojik mücadelede çam kese böceği zararlısının görüldüğü alanlara kafesler konularak ve üzerlerine uyarıcı levhalar da asıldı. Yetkililer kafeslere yaklaşmanın alerjik reaksiyonlara sebep olabileceğini bildirdiler.

Orman alanında bulunan ağaçların hayatiyeti açısından son derece tehlikeli olan kabuk böceklerine karşıda feromon tuzakları asılarak biyoteknik mücadele yapılıyor. Özellikle hava sıcaklıklarının artmasıyla faaliyetleri çoğalan kabuk böceklerinin ormanlara sirayetinin önlenmesi amacıyla üretimin devam ettiği bölmelerde bu çalışmalar titizlikle yürütüldüğü açıklandı.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.