Bağışlanan Organlarıyla 3 Hastaya Umut Oldu - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Bağışlanan Organlarıyla 3 Hastaya Umut Oldu

Bandırma Düğün Salonu

Bağışlanan Organlarıyla 3 Hastaya Umut Oldu
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2022 - 11:25

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Işıl Örüm’ün ailesi, organlarını bağışlama kararı aldı. Örüm’ün korneaları ve karaciğeri 3 hastaya nakledilmek üzere Bursa’ya gönderildi.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesine hipertansiyon şikayetiyle başvuran Işıl Örüm (52), ani kalp durması nedeniyle yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Yaklaşık bir hafta boyunca yaşam mücadelesi veren Işıl Örüm’ün ailesi, beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından organ bağışı kararı aldı. Işıl Örüm’ün karaciğer ve korneaları, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden gelen organ nakil ekiplerince gerçekleştirilen operasyonla alınarak, Bursa’daki hastalara nakledilmek üzere yola çıktı.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Hülya Başer, “Hastamız 21 Ağustos tarihinde yüksek tansiyon şikayetiyle hastanemize başvurmuş, ani kalp durması nedeniyle yoğun bakıma alınmıştır. 27 Ağustos’ta beyin ölümü gerçekleşen hasta için yakınlarıyla organ bağışı konusunda görüşülmüş, onayın ardından organ nakli için işlemler başlatılmıştır. Uludağ Tıp Fakültesinden gelen ekip ile karaciğer ve korneaları 3 hastaya umut olacaktır. Ailesine başsağlığı, hastamıza Allah’tan rahmet diliyor, umut olacak hastalarımıza da acil şifalar diliyoruz. Organ bağışı konusunda halkımızdan da destek bekliyoruz. Halkımızın bu konuya duyarlı olması bizleri de sevindirecektir, şifa bekleyen hastalarımıza da umut olacaktır” dedi.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.