Ayvalıkta Başkan Ergi̇n Çalışıyor, İşçi̇ler Ve Halk Takdi̇r Edi̇yor - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Ayvalıkta Başkan Ergi̇n Çalışıyor, İşçi̇ler Ve Halk Takdi̇r Edi̇yor

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI MESUT ERGİN

Bandırma Düğün Salonu

Ayvalıkta Başkan Ergi̇n Çalışıyor, İşçi̇ler Ve Halk Takdi̇r Edi̇yor
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 14:35

424 kez okundu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 30 Mart 2019’da yapılan mahalli seçimlerle ekonomik açıdan ciddi hamlelerle kalkınma trendine giren Ayvalık Belediyesi, Belediye Başkanı Mesut Ergin’in seçilmesi ile özellikle belediye personeline maaşlarını düzenli ödemesi ve hazırlanan planlar dahilinde borcunu kapatmaya başlamasıyla yitirdiği güveni yeniden kazanmayı başardı.

Seçimlerin ardından belediye içerisinde gelir-gider dengesini sağlamayı başaran ve bütçede mali disiplini egemen kılan Belediye Başkanı Mesut Ergin, göreve geldiğinde adeta enkaz halinde aldığı Ayvalık Belediyesi’ni kalkındırabilmek ödün vermeden sürdürdüğü çalışmalar ile başta personeli olmak üzere her kesimin belediyeye güven duymasını sağladı.

Yaptıkları ekonomik hamlelerle adeta bir cenazeyi ayağa kaldırmaya çalışan Belediye Başkanı Mesut Ergin gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, belediyeyi çalışanlarına düzenli maaş ödeyen, bir plan dahilinde borcunu kapatan, güven duyulan bir kurum haline getirdiklerini söyledi. Aralarında senelerdir bekleyen emeklilerin kıdem tazminatlarının hesaplarına yatırıldığını hatırlatan Başkan Ergin, “Gelirlerimizi artırdık ama esas önemli olan giderlerimizi azalttık. Düzenlediğimiz ödeme planları ve gelir gider dengesindeki iyileştirmelerle artık daha huzurlu bir biçimde önümüzü görüyoruz. Belediyede en düşük işçi maaşını 3 bin 250 tl’ye çıkardık, maaş kaygısı yaşamayan çalışanlarımızda gözle görülür şekilde verim artışı sağlandı” dedi.

Seçim öncesi ve sonrasında çözülmesi gerekli olan en büyük sorunun mali disiplin olduğunu söyleyen Başkan Ergin vermiş olduğu her sözünün arkasında durduğunu söyledi. Belediyede iki yıl içerisinde çalışanların maaşlarını bir gün dahi aksatmadan ödediklerini, eski maaş borçlarından kalan çok az miktarın ise yakın zamanda ödenmek üzere planlandığını hatırlatan Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Yaşlı bakımevini gerçekleştirmek üzere projelendirdik, temel atma aşamasına gelindi. Tarihi binada yer alan eski vergi dairesi binasının restorasyon çalışmaları yıl sonunda tamamlanacak. Belediyemizin Ayvalık’a yakışır yaşanmışlığı olan bir binaya taşınacak olması bizim yine özel bir projemizdi. Ayvalık’ta yaşamakta olan çok sayıda yurtdaşın anılarının bulunduğu Vural Sineması’nı tekrar kent belleğine sahne sanatları gösterimi yapılacak bir yer olarak kazandırdık. Çok yakında Cennet Tepesi’nde kafeteryanın temelini atacağız. Amfitiyatro ve parkın iyileştirilmesi çalışmalarını tamamladık, pandemisiz günlerde çeşitli etkinlikler düzenledik” biçiminde konuştu.

Ayvalık ilçesinin coğrafyası sebebiyle dağınık, etnik kökenleri ve farklı yerleşkesi bulunması sebebiyle geniş bir alana yayıldığını vurgulayan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Her bölge ve mahalledeki halkla temas kurabilmek, problemleri, sıkıntıları daha yerinde algılamak ve hep birlikte projeler üretmek üzere hedeflediğimiz yedi mahalleevinin üçünü yaşama geçirdik. Dördüncüsü olan Hamdibey Mahallevi’nin Açılışını ise pandemi şartlarının yaşanmadığı bir dönemde gerçekleştireceğiz. ’Kapınızdayız Yanınızdayız’ projesi ile 2 bin 300 haneye ulaşmış bulunmaktayız. Belediye olarak Ayvalıklı üreticileri bir araya getirmek için üretici kooperatifinin kuruluş çalışmalarını tamamlayıp satış mağazasını hizmete açtık. Çiftçinin alınterini tarlada bırakmadık” dedi.

Çevreci belediye sözünden taviz vermedi

Çevreci Belediye sözünden taviz vermediklerine değinen Başkan Ergin şöyle devam etti: “Bir madencilik işletmesinin alanını genişletmesini önlemek için tüm sivil toplum örgütleriyle sahadaydık. Yine baraj yapımının ekosistemi etkileyecek olması, pek çok zeytin ağacının kesilecek olması dolayısı ile tüm sivil toplum örgütleriyle milletvekillerimizle ’Hayır!’ demek için baraj alanındaydık. Tabiat Parkı’nın günlük işletmelere kiralanacak olmasına karşı çıkmak için tüm halkımızla ve sivil toplum örgütleriyle birliktedik, sesimizi böyle duyurduk. İhaleyi önce ertelettik, sonra iptal ettirdik. Kentte çevre kirliliği oluşturan pirina fabrikasını mahkemeye verdik. Bu alanlarda vatandaşlarımızın sağduyusuna güvenerek, onlarla beraber hareket etmeye, çevreyi, doğayı muhafaza etmeye devam edeceğiz.”


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURU

BIST100 2.386.27 % 0,23
DOLAR 16.1284 % 1,27
EURO 17.2986 % 1,54
BITCOIN 29.352.14 % 0,13
ÇEYREK ALTIN 1.578.27 % 1,74
GRAM ALTIN 970.50 % 1,27