Aracını satan 7 gün sonra yerine alamıyor! - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Aracını satan 7 gün sonra yerine alamıyor!

Bandırma Düğün Salonu

Aracını satan 7 gün sonra yerine alamıyor!
Son Güncelleme :

01 Kasım 2021 - 11:33

Bursa’da sabah erken saatlerde ikinci el araç pazarında yoğunluk oldu. Sıfır otomobillerdeki pahalılıktan ikinci el araçlara yönelen yurttaşları 2. El araçlar fiyatları da mutlu etmedi. Fiyatların hergün arttığını belirten esnaf ise, sattıkları aracın yerine diğer bir araç koyamadıklarını söyledi.

Otomotiv piyasasındaki fiyatlar yükselmeye devam ederken alıcılar ikinci el araçlara yönelmesi sonucu oto pazarlarda hareketlilik yaşanıyor. Bursa Oto Pazarı’nda sabah saatlerinde yoğunluk başladı. Sıfır araçların pahalılığından kaçan yurttaşlar soluğu ikinci el pazarında aldı. En iyi aracı alabilmek için sabah saatlerinde oto pazara akın eden yurttaşlar hangi aracı alma konusunda kararsızlık yaşadı.

“SATAN MEMNUN DEĞİL, ALAN MEMNUN DEĞİL”

Oto pazarında müşteri bekleyen esnaf, “Piyasa biraz hareketli ama herkes kafasına göre bir şeyler yazmış satmaya çalışıyor. Fiyatlar günün koşullarına göre biraz pahalı. Biz de ona göre fiyat vermek mecburiyetinde kalıyoruz. Benzin, motorin, gaz artıyor. Araç fiyatları da durduğu yerde durmuyor. Bir sattığın aracı bir dahaki haftaya yerine koyamıyorsun. Satan memnun değil, alan memnun değil. Piyasa ne olacak bilmiyoruz” dedi.

Otomobil fiyatları 60-70 binden başlarken, ticari araçlar ise 100-120 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcı buluyor.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.