Altın Doğru Bir Yatırım Aracı mı? Merkez Bankasının Faiz Kararı - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Altın Doğru Bir Yatırım Aracı mı? Merkez Bankasının Faiz Kararı

Bandırma Düğün Salonu

Altın Doğru Bir Yatırım Aracı mı? Merkez Bankasının Faiz Kararı
Son Güncelleme :

03 Ekim 2022 - 12:38

Altın, ülkemizde en çok tercih edilen yatırım araçlarından biridir. Bu nedenle halkımızın altına olan güveni diğer para birimlerine nazaran daha fazla. Bizde Bandırma esnaflarından Safir Kuyumculuk ortaklarından Mehmet Doğan ile yaptığımız röportaj da yatırım araçları hakkında konuştuk.

 

Mehmet Doğan, “Avrupa’da pandemi kaynaklı  olan sıkıntının devamı geliyor. Ben dövizin şu an ki konumundan daha da fazla yükselmeyeceğini düşünüyorum. Hatta bunlara ek olarak, Doların düşebileceğini bile söyleyebilirim.” Dedi. Kendisine Altın hakkında yönelttiğimiz soruya ise, “ Son dönemde Dünya’da oluşan şartlardan dolayı para birimlerinin çok fazla değerli olmadığını biliyoruz. O yüzden altının iyi bir yatırım aracı olduğunu tüm Dünya biliyor. Şu anda altın da hafif gevşemeler de olsa bir alım fırsatı sunuyor. Bence altının fiyatı önümüzde ki dönemlerde ciddi bir şekilde artacak.” dedi. Sözlerine ek olarak şu an ki en doğru yatırım aracının altın olduğunu da dile getirdi.

 

16 Aralık 2021 tarihinde yapılan son toplantıda politika faizinin %14’e düşürülmesine karar verilmişti. Geçtiğimiz ay 22 Eylül 2022’de ise yapılan toplantı neticesinde %14’den, %13e indirildi. Bu konu hakkında Mehmet Doğan’a yönelttiğimiz soruya ise, “Merkez Bankasının faiz kararını destekliyorum. Çünkü faizin bir canavar olduğunu tüm Dünya biliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, İnşallah yıl sonuna kadar faizi tek haneli rakamlara indirecek.” şeklinde konuştu.

 

Aykan Ayerdem

 

IMG 1507

IMG 1509

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.