30 yıl hapisle aranan hükümlü, 18 yıl sonra Balıkesir'de yakalandı - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

30 yıl hapisle aranan hükümlü, 18 yıl sonra Balıkesir’de yakalandı

Bandırma Düğün Salonu

30 yıl hapisle aranan hükümlü, 18 yıl sonra Balıkesir’de yakalandı
Son Güncelleme :

25 Haziran 2022 - 7:52

Çanakkale’de ‘adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından toplam 30 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü Murat Kanar, 18 yıl sonra Balıkesir’in Edremit ilçesinde yakalandı.

Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Amirliği ekipleri, Çanakkale’de 18 yıl önce konut dokunulmazlığının ihlali ve adam öldürmeye teşebbüs suçlarından, toplam 30 yıl hapse mahkum edilen firari hükümlü Murat Kanar’ın Edremitte olabileceği istihbaratına ulaştı.

Hakkında arama kararı da bulunan firari hükümlü Kanar için Asayiş Şube Amirliği bünyesinde oluşturulan özel ekip, dosyayı incelemeye aldı.

18 yıl önceki eşkali ile şimdiki yeni durumunun belirlenmesi amacıyla çalışma yapıldı. Kimliği tespit edilen Kanar’ın, Birkan Budak ismiyle sahte kimlik kullandığı ve Akçay Mahallesi’nde bir pide salonunun gayrı resmi ortağı olduğu belirlendi.

Operasyon düzenleyen polis, Kanar’ı gözaltına aldı.

2 ayrı suçtan 30 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü Kanar, mahkemece tutuklanarak Burhaniye Cezaevi’ne gönderildi.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.